La Cordelle
reizend gezelschap
Dat is ook de naam van die prachtige stille woon- en bidplaats aan de voet van de berg van Vézelay (Bourgondië), waar zich al in 1217 gezellen van Franciscus van Assisi vestigden (onder wie Pacifico en Leo).


inspiratie
Met deze naam willen we aangeven dat we onszelf en ons werk graag willen laten inspireren door de geest van Franciscus: een geest van eenvoud, vrede en vreugde, van verbondenheid, liefde en mededogen. Een geest ook van openheid voor andere tradities in Oost en West die soortgelijke waarden bevorderen en uitdragen.
‘Het woord ‘la cordelle‘ verwijst naar het koord dat de minderbroeders om hun middel dragen, maar het het heeft nog een andere betekenis.
Het wordt ook gebruikt om het touw aan te duiden waarmee in vroeger tijden schepen werden voortgetrokken langs het jaagpad. We willen ons door dat woord er aan laten herinneren dat we onze energie in dienst mogen blijven stellen van de reizigers die met ons voor korte of langere tijd op weg gaan.
brigitte
Brigitte Stufkens-Geerlings (1959) volgde een HBO-opleiding welzijnswerk die zij in 1981 voltooide. Sindsdien is zij gedurende 10 jaar werkzaam geweest in het maatschappelijk werk.
Zij volgde de eerste Sacred Dance opleiding in Nederland. Zij voltooide haar opleiding tot danstherapeute en aura- healer/reader.
Sinds 1984 gaf zij Sacred Dance in binnen- en buitenland en leidde veel dansdocenten op. Ook samen met Hein gaf ze veel cursussen, vanaf 2000 vooral in La Cordelle in Cadzand.
Nadat ze de ziekte van Alzheimer kreeg heeft ze gaandeweg al haar werk moeten neerleggen. Ze overleed op 23 augustus 2024.

Even laten weten
Dit bericht is even voor
wie het misschien was vergeten
en ook voor allen die het
alsnog moeten weten:
onaangetast blijft
wie zij was en altijd is gebleven,
die ziel in gratie ingelijfd,
dat pure kind, die stille schoonheid
die onstuitbaar straalt
en danst van leven,
en die niet anders kan dan
onvoorwaardelijk haar liefde geven.
Hein

cadzand bad
Strand

tuin la cordelle
Fransiscus

20 jarig bestaan
Mariakerk in Cadzand